Polska Szkoła im. Krόla Kazimierza Wielkiego
w Orland Hills, Illinois

Dzien Niepodleglosci 2018

9 listopada , 2018 w Polskiej Szkole im. Króla Kazimierza Wielkiego w Orland Hills odbyła się niezwykła uroczystość obchodów setnej rocznicy odzyskania niepodległości prze Polskę.
Obecność wielu wyśmienitych gości jest potwierdzeniem wyjątkowości tego święta, jest dla nas wielkim wyróżnieniem i wyrazem głębokiej wdzięczności, że wspólnie mogliśmy obchodzić tę uroczystość.
Dziękujemy za przybycie na naszą uroczystość Wicekonsulowi Piotrowi Semeniuk z Konsulatu Generalnego Rzeczypospolitej Polskiej w Chicago,
Ksiedzu Miroslawowi Kulesa, który jest opiekunem duchownym naszej szkoły
Profesor Barbare Jean Wesolowski . dyrektora Rzymsko Katolickiej Arichidiecezji w Chicago.
Dziękujemy również p. Dariuszowi Dabrowskiemu inicjatorowi wystawy “Polski Duch Niepodległości” za udostępnienie tak wspaniałych kolekcji oraz wystawy.
Dziękujemy przedstawicielom naszego zarządu szkolnego p. Grazynie Pikul za pomoc przy dekoracji.
Dziękujemy przewodniczącej Rady Rodziców p. Haline Mikulec oraz zastępcy przewodniczącego p. Katarzyne Wozniak za pomoc w przygotowaniu uroczystości.

Dziękuje bardzo za ogrom pracy jaki włożyli w to przedsięwzięcie nasi Uczniowie, Rodzice i Nauczyciele. Bardzo dziękuje p. Halince Mikulec , jej rodzinie oraz p. Marii Niemasik za przepiękna dekorację.
Podziękowania kierujemy również do p. Kamila Bundyra Kamil Bundyra za przepiękny akompaniament, p. Madzi Magdalena Zborowski oraz p. Marty Marta Sarnacka za narracje, p. Marii Maria Niemasik za przygotowanie całego przedstawienia, p. Ani Anna Kaliszuk za pomoc i cierpliwość w uczeniu poloneza :),p Sławkowi Panek za pomoc techniczną, p. Bożence Kaliszuk za uszycie przepięknych sukien i strojów, wszystkim naszym dzielnym Tatom, którzy kilka godzin poświęcili na rozkładanie i później składanie wystawy.


Był to naprawdę wyjątkowy dzień!

Nasi Uczniowie wraz z Nauczycielami przygotowali dla Nas prezentację multimedialną, polonez, widowisko słowno – muzyczne, krakowiaka oraz złożenie hołdu tym, którzy walczyli o niepodległość.

Brawa dla wszystkich !!!