Polska Szkoła im. Krόla Kazimierza Wielkiego
w Orland Hills, Illinois

Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/22. Uwaga! Zmiany!

Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/22, odbędzie się najpierw w Kościele Matki Dobrej Rady w Homer Glen pod adresem 16043 S Bell Rd, Homer Glen, IL 60491 potem w budynku szkoły pod adresem 9001 W. 159th St, Orland Hills, IL 60487

Rok Szkolny rozpoczniemy uroczystą Mszą św. podczas, której otrzymają Państwo wszystkie wytyczne dotyczące nowego roku szkolnego, dlatego obecność wszystkich Rodzin w tym dniu jest obowiązkowa. Podczas Mszy odbędzie się również błogosławieństwo plecaków, tornistrów, przyborów szkolnych naszych uczniów.

10 września, 2021 r. o godz. 17:00 dla uczniów i Rodzin TYLKO klas piątkowych

11 września 2021 o godz. 9:00 dla uczniów i Rodzin TYLKO klas sobotnich

13 września, 2021 r. o godz. 17:00 dla uczniów i Rodzin TYLKO klas poniedziałkowych.

Po Mszy św będziemy prosić wszystkie Rodziny o przejechanie z kościoła do budynku szkoły czyli do Christian Hills School pod adresem 9001 W. 159th St, Orland Hills, IL. Wszyscy uczniowie przejdą wraz ze swoimi nauczycielami do poszczególnych klas i będą mieli w tym dniu już regularne zajęcia.

Prosimy aby dzieci już w tym dniu miały ze sobą lunch oraz podstawowe przybory szkolne takie jak: kredki, flamastry, klej, nożyczki, ołówki, temperówka, gumka, długopis, linijka. Nie jest przez nas wymagany czy narzucany dany rodzaj firmy tych produktów. Wychowawcy klas poinformują Państwa na pierwszych zajęciach o ewentualnych dodatkowych przyborach szkolnych, jeśli takie będą potrzebne.

Godziny funkcjonowania szkoły

Szkoła jest otwarta w poniedziałki, piątki oraz w soboty. Zajęcia w poniedziałki trwają od 17:00 do 20:15, w piątki odbywają się od 17:00 do 20:45 wieczorem natomiast w soboty od godz. 9:00 do 12:45 po południu.
Zajęcia chóru i zespołu tanecznego odbywają się w każdą sobotę od 13:00 do :14:00 na sali gimnastycznej.

Zajęcia dodatkowe

Proszę wszystkich Rodziców o zgłoszenie, do połowy września 2021 roku, wszystkich uczniów, którzy są zainteresowani uczestniczeniem w naszym chórze szkolnym albo zespole tanecznym. Zajęcia chóru i zespołu tanecznego odbywają się w każdą sobotę od 13:00 do 14:00 w sali gimnastycznej. Proszę o zgłaszanie chętnych do wychowawców klas lub do wicedyrektora szkoły p. Agaty Mscisz do dnia 15 września , 2021.

Kontakt Rodziców ze szkołą

W trakcie roku szkolnego informacje dotyczące wydarzeń i życia szkoły będą przesyłane wszystkim Rodzicom drogą emailową. Ważne! Jeśli Państwo nie otrzymają emaili szkolnych to prosimy najpierw sprawdzić folder SPAM, (często pierwszy email szkolny przechodzi do tego folderu) i prosimy zaznaczyć nasz adres emailowy w folderze przychodzącym (inbox) jako poczta główna. Jeśli w ogóle nie otrzymują Państwo naszych emaili, nie ma ich w spam to prosimy o niezwłoczne przesłanie Państwa poprawnego adresu emailowego na nasz szkolny adres emailowy polskaszkolakkw@gmail.com z uwzględnieniem szczegółowych informacji takich jak:

imię i nazwisko ucznia, klasa oraz dzień, w którym uczeń odbywa zajęcia.

Szereg informacji znajdziecie Państwo również na naszej szkolnej stronie www.szkolakazimierzawielkiego.org

Wierzę, iż mimo otaczającej nas sytuacji, wszyscy z radością oczekujemy na ponowne spotkanie się i wspólne realizowanie naszych planów i założeń.

Szanowni Rodzice, pamiętajcie, że jesteście towarzyszami drogi dla Waszych dzieci i najważniejszymi Partnerami dla polskiej szkoły. Wspólnie dbajmy o to, by nasza szkoła była bezpieczna i przyjazna, aby panowała w niej zgoda i współpraca. Przed nami kolejny rok wytężonej pracy. Życzę zatem wszystkim samych radosnych chwil w naszej szkole, związanych z sukcesami i osiągnięciami naszych Uczniów.

Z wyrazami szacunku,

mgr Izabela Przybyla

Dyrektor Polskiej Szkoły im. Króla Kazimierza Wielkiego w Orland Hills